Amoral, Dark Tranquillity Plzeň 19/11/2014

23. listopadu 2014 v 16:02 | caty. |  concert's moments.
Amoral jsem chtěla vidět už když tu byli před asi dvěma rokama, ale bohužel Zlín a pracovní den se navzájem vylučovalo a proto jsem se jen mohla modlit, aby si je zas některá větší kapela přizvala na svoji tour. Moje přání bylo vyslyšeno a DT oznámili Uniformity tour! Lístky jsem měla doma teprve asi měsíc před koncertem, což je zatím nejkratší doba, co jsem měla lístky předtím doma, ale who cares. Každopádně DT jsem chtěla vidět také už dávno a nevim proč jsem se k tomu nikdy nedokopala,protože po týhle akci vim,že jsem o hodně přicházela.

Neprobíhalo takový šílenství s těšenim jako u předchozích koncertů, ale určitě jsem se netěšila o nic míň, jen se toho dělo hodně a vůbec na to nebyl čas. I když se to zdálo v nedohlednu, protože… listopad je vždycky v nedohlednu, tak skončil maturák a to znamenalo, že už jen 4 dny!
Poprvý jsem na koncert jela rovnou ze školy, protože byl samozřejmě opět v pracovní den, alespoň už ale v dosažitelné vzdálenosti. Listopadový a vůbec zimní koncerty maj velkou nevýhodu, není možný přečkat noc venku, je brzo tma a taky je pěkná kosa a nečas.

Stejně tak tomu bylo i ve středu, navíc odpoledne jsme měli ještě praxi, z který jsme odcházely s kámoškou dřív. Abychom stihly vlak ve tři a po poměrně nudný cestě dvěma vlaky jsme po šestý přijeli do Plzně. Venku byla tma jak o půlnoci a obě jsme byli v Plzni víceméně poprvý, takže jsme museli trošku improvizovat, protože jsme byly ztracený :D. V sedm se otevíral sál, takže jsme měly pocit, že se tam musíme hrozivě rychle dostat, ale to šlo jedině tramvají, u který jsme netušili místo odjezdu. Díky jedný starý pani jsme ale nasedly do správný včas a fakt se pobavily systémem označování lístků v plzeňskejch tramvajích :D. Šeříkovku jsme taky nemohly najít, takže jsme se obrátily na další starší pani, která nám moc hezky poradila a my se tam dokonce pár minut před sedmou dokázaly dostat. Ukázalo se, že jsme vůbec tak pospíchat nemusely, jelikož tak nikdo nečekal ještě. Tak trochu důsledek toho, že byla středa a další den byla škola a práce. Tákže jakožto první tam jsme si v pohodičce ještě daly i věci do šatny, k čupr dědovi, došly si na WC a taky kolem nás v pohodičce prošel Arík!!!!!!!!!! a vůbec :D. Fakt klídek. V sedm nám teda dovolili jít do sálu, ale žádnej běh do první řady se tentokrát nekonal :D, nebylo to potřeba. Takle snadno jsem se do ní ještě nikdy nedostala. Nooo chvíli jsme si užívaly skutečnosti, že v sále jsme jen my a ještě jeden nadšenec, plus stánek s merchem a týpek v něm. A jelikož jsme konečně obě měly peníze něco si tam pořídit, učinily jsme tak! :D K nadšení onoho týpka, kterej si s náma pěkně povídal. Jsem bohatší o boží! Amoral tričko a tašku a chudší o několik set, ale :3. Pro změnu k pobavení dědy v šatně jsme si k němu odnesly další záplavu věcí :D a nechal nám to hezky za jednu cenu a jeden lístek :D. Jinak bychom platily o pár desítek kč víc. Následující dobu jsme seděly na stolech před podiem :D, který tvořili jakoby zábranu před samotnýma lidma a před nima byla že ta první řada. Fakt funny :D. Za chvíli přišla Míša, kterou znám přes fb a seznámila se s náma osobně teda a byla strašně milá. Ptala se nás, jestli jdem na meet and greet s Amoral po jejich koncertu a tak. A když jsem řikala, že chci vidět DT,takže snad příště, tak nám dala spoustu čupr věcí, jako odznáčky a kartičky Amoral. Což nás strašně překvapilo a mile potěšilo. Taky nám půjčila vlaječku, abychom mohli dostatečně hochy podporovat :D. Protože ona je člen Amoral Street teamu.Někdy po půl osmý přišla první předkapela, Lehman Project, no lidí tam bylo v tu dobu tak pět a půl. A ta kapela mě zrovna nebavila, naštěstí hráli jen půl hodiny a po ní vystoupili Acyl. Což bylo taky docela zajímavý a hlavně si mohli odpustit ten požadavek neustálýho tleskání :D. Ale ani oni mě neoslnili. Nicméně POTOM jsme se dočkaly finally Amoral!!

Celej jejich 50ti munutovej set utekl hrozně rychle a vůbec si to takle zpětně nedokážu pořádně uvědomit, ani bych teď zřejmě nedala dohromady všechny písničky, který hráli.. Byla jsem prostě asi v uplně jinym rozpoložení, jak to na koncertech bejvá :D. Arík je hrozně takovej drobnej a .. jakože dětskej, ale není to myšleno špatně :D a vůbec ne nějak profesionální (tim nemyslim, že by neuměl zpívat, protože to bez diskuze umí), ale to samozřejmě u kapely, která není tak známá a hlavně na ní ani moc lidí nepřišlo, asi není adekvátní očekávat. Každopádně moc čupr bylo, jak si sednul na podium a zpíval tak anebo jak dal jedný fanynce mikráč, aby zazpívala kousek písničky (a dal jí plechovku! :D:)..Přede mnou stál Ben, což bylo velmi najs, protože právě on a Masi (mimo Ariho) jsou mý oblíbenci. A vůbec, všichni byli výborný, EXTRA SYMPATICKÝ, akorát trsátek rozdávali asi tunu a mě žádný, pcha.

Přichystala se stage pro DT (rozkošný),sál se zaplnil a ukázalo se na plátně " Pilsen Serikovka", odpočítávání do začátku a pak s mírným zpožděním přiběhli! Mikael byl uplně ňu :3 a správně švédskej. ŠVÉD.Vůbec jsem předtim nijak videa s nim nevyhledávala, prostě jsem poslouchala a občas se koukla na klipy, ale je to vážně sympaťák! Nikdy jsem ještě neviděla nikoho, kdo by se tolik smál a usmíval, podával ruce fanouškům, pobíhal po podiu, povídal mezi písničkama a do toho výtečně zpíval! Ale ten jeho úsměv a modrý oči nás fakt (příjemně) zaskočily a překvapily :D. Protože… aaaaaww :D :3. Jak už jsem psala, asi dvakrát podal ruce fanouškům vepředu a stiknul jim je jakože pěstí, docela dlouho i :D. MĚ SAMOZŘEJMĚ TAKY!!!!!!! DVAKRÁT !!!! A ještě to cítim teď a asi nějakej ten měsíc budu :D. Jakoooo… nechtělo se mi mejt tu ruku!!
A taky se nám díval do očí a hrozně se smál, ale už jsem to nemohla pak vydržet a musela jsem se dívat jinam, páč ta intenzita na mě byla příliš :D. Jo dobře, jsem v poho….Co se písniček týče, tak hráli snad všechny moje oblíbený..skoro teda. Ale většinu jo. Hlavně ThereIn, Misery's crown, Uniformity, Final Resistance, Lost to apathy...Takže spokojenost. A děsně se mi líbilo, že během celýho setu běžela vzadu na plátně projekce, pro každou písničku byla jiná. Schvaluji! A celý to bylo božííí a taková hrozně dobrá atmosféra. Bylo jasně vidět, proč je Stanne lídr a proč je tahle kapela na vrcholu. Vlastně jsem sledovala jen jeho, protože on a jeho pozitivní energie byla všude. Ne, fakt mě okouzlil svym vystupováním a všim. Jedinej narušitel byl jeden nejmenovanej hoš, co stál vedle mě a dělal mega vítr se svým hárem, jelikož musel přece headbangovat! :D. A tak to jako rušilo, ale vzhledem k opojné vůni jeho fialkového šamponu se to dalo vydržet :DDDDD. Ostatní lidi byli v pohodě a myslim, že pro ně připravili fajn místo k hraní, že se cítili vítaný. Dokonce nějaký vtipný hoši pogovali, jinak se ale všichni poměrně činili. Pak bohužel přišel konec a přídavek už jsme si ani přes vysokou snahu nevytleskali :(. Ale!!! kytarista, pan Henkriksson, co stál celej koncert na naší straně, mi dal přímo do mojí dlaně trsáááátko!!!!!! Lucky me!.. Ještě jsem chtěla ukradnout setlist, jenže ten prej měli na celou tu tour či co, takže bohužel.
  1. The Science of Noise
  2. Damage Done

Pak jsme se teda pomalu začali šourat k šatně, páč pro nás přijel můj táta (ano ano velice nadšen, že pojede o půlnoci do Plzně, kde nikdy nebyl, ať žije navigace!.. ale divim se, že s tim vůbec souhlasil), tak abychom ho moc nezdržovali. Jenže mě náhle připadla myšlenka, že je třeba se ještě vrátit do sálu :D. A taky že jo, u merch stánku postával Ben a Masi!! :D tak si řikám fuuuck ok ok hlavně klid, což se u mě vyznačuje šílenym smíchem a že začnu hrozivě povídat nesmyslně. Eh. Tak se tam blížíme nenápadně a najednou na mě Masík jako anglicky :D tim svým hlasem :3, že "ty nosíš barvy Sonaty Arcicy joo?!" (y) tak sem asi něco plácla, opravdu si to nemůžu vybavit :D a ptala sem se, jestli se s nim teda můžu vyfotit, takže prej určitěěěěě můžu. Hádejte, co mám teď na tapetě ntb :3. Ben tam postával a popíjel pivo, tak M. řikam, že chci ještě fotku s nim, ale že ho nechcem jako otravovat, takže se zasmál jako "no toho určo otravovat nebudete" a zařval na Bena:" Heeey Ben, these babes (!!!!) wanna take a picture with your sexy body!" "And you can also give them your phone number" :DDDD Eeeeeeeeehhhh jo nooo, smály jsme se jak největší fangirls tam na ně. Nikdo tam nebyl, kdo by nám mohl udělat fotku, tak řikam Masíkovi, jestli to nemůže vyfotit. Tak nejdřív ten foťák natočil na sebe, jakože udělá selfíčko (ŠKODA, ŽE NE) a pak nás s nim vyfotil. Ani to neměl vyfocený snad a Ben hned,že tam mluvil a že tu fotku musíme udělat znova :D. A pak zase, že si myslí, že tu fotku budeme muset vyfotit tak nejmíň 7x ještě :DDDDDDDD. No miláčci. Sice se mi nechtělo, ale zdálo se mi, že už fakt musíme. Jenže naštěstí někdo chtěl od Masíka podpis, což mi připomnělo!!! že ho chci taky! Zatimco se podepisoval, Ben myslim řikal, že může připsat i ten telefon :DDDDDDDD Pak jsem z nějakýho důvodu sem vylovila z kapsy DT trsátko a ukazuju ho nadšeně Masimu. A on " weeeell looks like you need this one as well" nebo tak něco a sáhnul do svý kapsy, a DAL MI JEJICH TRSÁTKO!!! :D Yaaaaay (ano použitý!!)!! Takže happy jak dva grepy a ještě jsem si šla samo pro podpis od Bena. Takže se hoši dobře pobavili. Arimu prej bylo špatně, takže s nim fotku už nemáme L.A Miakela jsem tam nikde neviděla ani (PROTOŽE MĚ DEBILA NENAPADLO JÍT HLEDAT BUS, jak to děláme vždycky, kde samozřejmě bychom ho potkaly :XXX) Ale příště!!!! Protože tohle jsou naprostý miláčci a jsou tak nesmírně boží, že za kamarádství s nima bych toho dala :DDDD (..) Oh god. Pak už jsme jim jen vysmátý zamávaly, jako starejm známejm , sedly do auta a jely dom. Kde jsem spala čtyři hodiny a ráno vzhůru do školy! Ale jako na třetí hodinu, protože první dvě byl stejně tělák. No, fakt jsem byla unavená, ale aspoň jsem vyvenčila poprvý tríčo !!

Byl to nejvíc v pohodě, bezproblémovej a "rodinnej" koncert, kde jsem zatím byla. Vezla jsem si toho domů taky největší množství.
Darkt tranquillity jsem viděla prvně, ale pokud bude možnost, tak je určitě ráda uvidím znovu, protože jsem vážně nadšená!! A M. Stanne... jo, opakování se bránit nebudu,navíc musim sejráčovi sebrat další trsátko ;D.
Jedinej nedostatek bylo, že v první řadě bylo ty zpěváky docela blbě slyšet, protože šest reprobeden a ještě na podiu, to nedělalo očividně moc dobrotu. Ale protože jsem stejně ty songy znala, tak to zas tak nevadilo <3.
Teď doufám, že další koncert bude dřív, než později!!
(Apocalyptica je až 10.10. :X ).
Protože koncerty jsou všecko. A taky jsem si připomněla, proč miluju Seveřany.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama