Září 2015

9/12 expect unexpected.

25. září 2015 v 16:55 | caty. |  snippets from my life.
Letošní rok opravdu pracuje poctivě na tom, aby byl na vrcholku žebříčku nejvíce nevyzpytatelných roků. Minule jsem psala, že nastupuji do jazykové školy na pomaturitní studium angličtiny. To ovšem už není pravda, jelikož se ze mě stal nakonec vysokoškolák a mám za sebou první týden coby student univerzity Palackého ... a také první test. V neděli 6. září jsem totiž zjistila, že mému odvolání bylo vyhověno a na univerzitu mě přijali. Následovalo rychlé zařizování kolejí a vůbec všeho, rušení studia na jazykovce, potom jsem ještě měla několik dní prázdniny a minulou středu,tedy 16. září, jsem odcestovala s kufry vstříc nové kapitole mého života, do Olomouce. A od té doby se toho stalo spousta, dělá mi velké problémy vše vstřebat a proto jsem ráda, že jsem včera přijela domů na čtyři dny a mám čas nabrat potřebné síly a v hlavě si to všechno pořádně srovnat. A že je co srovnávat. A věřím, že mi k tomu napomůže i tenhle článek.
V onu středu jsem se tedy ubytovala na koleji, vyřídila kartičky, nákup apod. a zjistila, že tahle kapitola bude vážně krušná, mnohem víc, než jsem si kdy myslela. Další den mě čekal zápis a po něm jsem se s tátou prošla po městě a v poledne odjela k tetě. Zde jsem byla do nedělního odpoledne a stihla spoustu věcí: street food festival s nejrozkošnějšími stánky a skvělým jídlem, koupit si beanie a nadkolenky (jsem na to,jak je budu kombinovat, zvědavá), připojit se do dýchánku s tetinými kamarádkami, vyzkoušet skvělou dýňovou polévku, navštívit další tetu a její rodinu a také babičku s dědečkem a podobně. V neděli odpoledne jsem se ještě stěhovala do jiného pokoje, minulá spolubydlící mě poněkud nesedla. No, náročnost posledních dvou týdnů ani na okamžik neklesla. A v pondělí jsem se opět stala malým a vystrašeným prvňáčkem a začala studium Nizozemského jazyka. Pondělí - čtvrtek tedy probíhaly první hodiny veškerých mých zapsaných předmětů, z nichž například jazyková cvičení máme každý den a proto jsme už stihli test. Překvapením pro mě bylo, že vlastně musím mít předměty z politologie a ještě navíc vyučované v angličtině. Nakonec jsem si jakési dva zapsala a to bude velikej boj, protože nejenže mi minimálně v jednom název a náplň nic neříká, ale ještě navíc je to prostě anglicky. A chodím tam se samýma erasmákama. Win win. Aspoňže jsou to z 3/4 kluci, hehe. Od včerejška jsem teda doma, zůstanu tu až do úterý ráno, kdy se vracím a odpoledne jdu na jeden předmět...no, ale to už vlastně bude skoro říjen. To by tak bylo in nutshell ze září vše, zvraty veliké a zvykat si budu asi ještě hoodně dlouho.
Z knížek jsem se téměř dočetla výtečné Work in progress a určitě všem doporučuju.seen lately II.

12. září 2015 v 17:20 | caty. |  thoughts & shouts.
seriály:
True detective.
Tak jo, potom, co o tom všichni mluvili jsem neodolala a prostě se začala dívat taky. První řada s Matthewem McConaughayem byla top. Příběh pěkně creepy, styl vyprávění, kdy hlavní postavy seděly v kanceláři s policistama a vracely se do minulosti a různé souvislosti postupně vyplavávají na povrch, mám ráda. Takže jsem ho ocenila. Jako určitě bych tuhle řadu doporučila, jediný problém jsme měla s tím, že mi dějová linie připomínala obsah severských detektivek, knížek tedy, ale to je můj soukromej dodatek jenom. Co se druhé řady týče, na tu jsem se dívala jen kvůli hercům, když budu zcela upřímná. Protože ... samotný příběh byl TAK zapletený, těžký, snad i nelogický a složitý, že jsem se v něm ztratila po několika epizodách. A vím, že se to nestalo zdaleka jen mně. Takže, pokud chcete vidět super výkon Rachel McAdams, Taylora Kitsche a např. Vince Vaughna, potom si to klidně pusťte.