penpals series | how to find one

27. srpna 2017 v 15:57 | caty. |  creating.
Zdravíčko.
Kdo je vlastně takový penpal? Jak již slovo naznačuje, je to takový kamarád na dopisování.
Rozhodla jsem se o nich vytvořit novou sérii článků, protože jsem jimi teď trošku posedlá (jen teď? ehm ehm).
Třeba by jste se také rádi s někým seznámili z pohodlí svého pokoje, ale nevíte jak na to. A od toho jsem tu já, abych vám třeba poradila. Série bude obsahovat následující:
  1. jak najít toho svého dopisového kamaráda
  2. co napsat do úvodního inzerátu
  3. jak sestavit první dopis
  4. jaké drobnosti přiložit do balíčku
  5. tipy na témata pro další dopisy
Tak a rovnou se do toho pustíme!
Je nedělní odpoledne, stále jsou prázdniny a vy byste si rádi s příchodem nového školního roku procvičili jazyk, ať už je to angličtina, němčina, francouzština nebo třeba korejština? Nebo si chcete rozšířit své kulturní obzory? Najít někoho, komu budete sdělovat své problémy a každodenní zážitky či si s ním vyměňovat tipy na filmy/hudbu? Nebo v neposlední řadě fotky/namalované obrázky atd. ? Není lepší cesty, jak toho dosáhnout, než si najít jednoho či více penpals. Ať už jste se k tomu odhodlali z jakéhokoliv důvodu, jsem ráda, že jste k domuto rozhodnutí dospěli. Nikdy totiž nevíte, jaké dobrodružství se z toho může vyklubat.
Jelikož se v dnešní době odehrává vše na internetu, nebude tomu ani v tomto případě jinak. Já Vám mohu doporučit tři možnosti, kde takového kamaráda najít. Interpals, penship a postcrossing.

Interpals.net je asi nejznámější a největší seznamka, kterou znám. Funguje to tam následovně: zaregistrujete se, vyplníte si profil - jak moc bude zaplněn, záleží čistě na Vás, ale čím víc informací, tím je větší šance, že se někomu zalíbíte. Pokud chcete, nahrajete si profilovou fotku a další fotky do alb. No a pak buď čekáte, až se vám někdo ozve anebo se někomu ozvete vy sami. Nejspíš se vám stane, že vám napíšou nějací otrapové (minimálně pokud jste žena a máte nahranou fotku). S tím se bohužel u stránky takového rozměru musí počítat, ale stačí je ignorovat a zprávu smazat. Vzhledem k množství registrovaných lidí je docela challenge někoho solidního najít, ale třeba budete mít štěstí. Výhodou je, že si můžete vyfiltrovat například věk, preference, zemi apod. a můžete si také s konkrétním člověkem psát přímo na té stránce přes zprávy. Anebo se domluvit na dopisování či emailu a jen si vyměnit své adresy, to už je čistě na vás.

Penship.tumblr.com aneb pokud je vám mezi 13-25 ideální stránka pro vás. Tumblr nemusí sloužit jen jako nástěnka Vašich citátů a cute obrázků, ale také jako seznamka. Je to velice jednoduché. Vyplníte formulář, kde je povinné jen jméno, věk a země a zbytek toho, co světu sdělíte, je ve vašich rukou. Příspěvek se v rozmezí několika týdnů objeví na stránce a někdo si vás může vybrat. V takovém případě zažádá o váš email či tumblr a ozve se vám. Výhodou je, že tam nejsou fotky, takže to není povrchní a vy vybíráte jen na základě uvedených informací. Pro mě to tedy je výhoda, ale může to samozřejmě být viděno opačně. Šance, že se vám někdo ozve jsou poměrně vysoké, stránka má přes 20 000 followerů (a to jsou jen ti, co jsou registrovaní na tumblru). Šance, že si vy vyberete je taky docela velká, protože je zde asi 460 stránek a na každé kolem 12ti inzerátů.

Postcrossing.com není primárně určeno na hledání penpals, ale nevidím důvod, proč by to k tomu taky nemohlo být využíváno. Pokud stránku neznáte, tak se tam jedná o to, že si vylosujete random adresy kdekoliv na světě a tam pošlete pohled. Ve stejnou dobu kdy cestují pohledy od vás, cestují z různých koutů světa i k vám. Když vám pohled přijde, je třeba ho zaregistrovat podle čísla uvedeného na pohledu, aby druhá strana viděla, že přišel. S člověkem, kterému pohled posíláte, můžete anebo nemusíte zůstat v kontaktu skrze zprávy. Právě zde vidím tu možnost, začít si s ním více dopisovat.
Je to fajn, pokud chcete jen sbírat pohledy z různých zemí světa, přečíst si pár řádek o té osobě, co vám pohled poslala a nevytvářet nějaká hlubší přátelství. Můžete také posílat takzvané přímé výměny/zprávy, kdy si vyberete podle země profil člověka, s kterým chcete pohled vyměnit a napíšete mu, jestli má také zájem. Pak víte, z jaké země pohled přijde.

Já jsem /obviously/ registrovaná na všech třech uvedených stránkách, z postcrossingu mi přišlo pěkných pár pohledů /a taky pár takových, které bych nedarovala ani osobě, co nesnáším/, na penshipu se mi ozvalo taky pár lidí a to samé na interpals. Záleží prostě na každém, jaký způsob mu vyhovuje nejvíc anebo jako já používat všechny.

Hodně štěstí (a zábavy) při hledání!

 


Komentáře

1 caladhiele caladhiele | 1. září 2017 v 18:05 | Reagovat

Pěkný návod!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama