Listopad 2017

life update iv.

9. listopadu 2017 v 18:15 | caty. |  snippets from my life.
Long time, no life update! Chybka. Tak co se za ty dva měsíce od minulého článku událo?
Byla jsem postižena asi jako dalších 52486 lidí nachlazením, ale naštěstí jak rychle přišlo, tak odešlo.

Snažila jsem si užít toho krásného období, kdy končí léto a začíná podzim - babího léta. Dokonce jsem vytáhla část rodiny na výlet na nově otevřenou rozhlednu Milada s božím výhledem na přehradu Orlík. Onen výlet měl ještě pokračovat vyhlídkou na podkovu Vltavy, ale protože jsem si jaksi nevzali mapu, skončilo to neúspěchem. Tak snad příště!

Minulý týden jsem oslavila dva měsíce v práci *potlesk*. Už jsem si i během záskoků za nemoc zkusila zavřít a zabezpečit celou školu /je neskutečně obří/ a trávit 11 hodin ve vrátnici, což se může zdát jako pohodička, ale je to vcelku náročný. Sem tam si tu procvičím i angličtinu, když sem někdo zabloudí a tak. Výhodou práce ve školství je, že mám volno stejně jako žáci, tedy o podzimních prázdninách, či ředitelských volnech okolo svátků (v září a říjnu). Většinou jsem je trávila relaxačně, sekáčováním (aneb další šedé svetry do sbírky) nebo odpovídáním na dopisy.


S B. jsem se před dlouhou dobou začala dívat na seriál Narcos, skončili jsme prvním dílem druhé série a já ještě nějakou dobu po rozchodu nebyla schopná se na tu složku se zbylými díly podívat. Ale nakonec jsem si řekla, že seriál za nic nemůže a pustila se do dokoukávání. A udělala jsem dobře. Docela mě to chytlo, a proto jsem se pustila i do třetí série. A musím říct, že mě bavila mnohem víc než ta, kde honili Pabla Escobara. Pokud vás trošku zajímá drogový kartel v Kolumbii a jeho historie, doporučuji.

A teď něco ze soudku Linda gurmán. Poprvé jsem zkusila raw polévku, ač nechtěně. Po práci jsem jednou byla natolik unavená, že když jsem si objednávala polévku v Rawbistru, vůbec mi nedošlo, že by to mohlo bejt studený. Takže když mi jí připravili, ještě jsem se jak blázen ptala, jestli náhodou nemá bejt teplá. No prostě trapas. Hráškový krém byl ve výsledku chutný, ale kdyby se ohřál, jeho chuť by se zlepšila asi tak o 100%. Pro mě asi raw strava holt není.

Včera jsem koupila první dárky na letošní Vánoce. Jako dochází někomu, že už je skoro půlka listopadu a za chvíli přivítáme nový rok?! Mě teda ne. Každopádně letos chci koupit dárky do konce listopadu, protože Vánoce + lidi v obchodních centrech = sebevražda.

O víkendu se chystáme péct první cukroví a to horu perníčků, protože mám v plánu je rozdávat aspoň na třech místech a je to asi jediný cukroví, který je lehce přenosný a chutná všem. #christmasmood

Drahý B. stále od července neodepsal, docela k popukání.