Prosinec 2017

christmas holiday.

31. prosince 2017 v 16:08 | caty. |  snippets from my life.
Pohodička, vůně skořice a františka, Letopisy Narnie, hraní pexesa, celá rodina pohromadě, poslouchání mamky a ségru při hraní na kytaru s flétnu, pojídání cukroví a popíjení vánočních čajů, radost při rozbalování dárků ... prostě nejvíc klidný Vánoce za poslední roky.

17 good things in 2017.

28. prosince 2017 v 15:49 | caty. |  thoughts & shouts.
 1. byla jsem na přednášce Lukáše dobrodruhem
 2. byla jsem na koncertě Apocalypticy
 3. zúčastnila jsem se zhruba 10ti pracovních pohovorů
 4. našla jsem si svou první opravdickou práci (kde jsem byla měsíc, což už tak pozivitní není, ale co)
 5. nechala jsem si píchnout helix
 6. začala jsem chodit do lékárny na brigádu = začala si na sebe vydělávat
 7. částečně se přestěhovala do Prahy (přes týden)
 8. udělala jsem "razantní" změnu vzhledu - ostříhala jsem se na mikádo a pořídila si nové hipsta brýle
 9. poprvé v životě jsem si nechala okolo krku omotat hada
 10. nastoupila jsem v září do nové práce, kde jsem doteď
 11. navštívila jsem spoustu zajímavých výstav (Musa, Nervous trees, Czech press photo, Světlo v obrazech, Adolf Born ...)
 12. potkala jsem s mojím oblíbencem Musou
 13. nechala jsem se poprvé hýčkat na kosmetice a masáži
 14. jela jsem s mamkou na getaway weekend do Ostravy
 15. byla jsem s tátou a ségrou na dvou výletech
 16. našla jsem si nové penfriendy
 17. šla jsem sama do kina a do kavárny a myslím, že trávit čas sám se sebou by měl umět každý

life update v.

10. prosince 2017 v 13:35 | caty. |  snippets from my life.
Dobré nedělní odpoledne!

Po měsíci opět přichází čas na malé ohlédnutí.
Díky školnímu fondu jsem dostala nějaké finance, které jsem mohla využít na předem stanovené služby. Ale po domluvě jsem je využila na něco jiného, konkrétně na kosmetiku, kde jsem byla dvakrát a potom na masáž noh a zad. Na obojím jsem byla poprvé a byl to pro mě určitý druh luxusu, protože normálně si to samozřejmě dovolit nemůžu. Na starosti mě měly vždy příjemné paní, které měly mnohaletou praxi v oboru a věděly, co dělají. Dozvěděla jsem se i zajímavé informace a tipy.

Pečení cukroví je v plném proudu, zatím máme perníčky, rohlíčky, kokosky, pusinky a oříškové a čokoládové linecké. Ještě určitě přijde na řadu příprava pracek a vosích hnízd. Letos děláme všecko poměrně v předstihu, tak doufám, že to změkne. Už jen 14 dní!! Jupíčko. Na Vánoce se těším jak malá. Dárky mám víceméně všechny pečlivě nakoupené a zabalené, ještě mi zbývá odeslat vánoční přání mým penpals a bude hotovo.

Byly jsme na výšlapu na Petřín, což mi dalo nečekaně zabrat a nahoře jsem ten výstup asi půl hodiny vydejchávala. Ale výhled not bad! Každopádně mě to přesvědčilo o tom, že je na čase vrátit se ke cvičení. Původně jsem si myslela, že bych chodila na skupinové hodiny, ale jaksi nemám 150 Kč, které bych mohla každou hodinu platit, takže cvičení doma zůstává jedinou nadějí na zlepšení mé fyzičky a postavy. Dost bylo výmluv!

Navštívila jsem dobročinný bazárek v Node5, odkud jsem si za směšnou cenu odnesla šedé basic šaty, které jsem sháněla hrozně dlouhou dobu, a pak oversize černé tričko Zara a boho halenku, takže velká spokojenost. A navíc jsem přispěla na dobrou věc!

Také jsem byla na výstavě Krištofa Kintery Nervous trees v Rudolfíně, o které chystám samostatný článek, ale za mě určitě 5/5. Je myslím až do ledna, takže šup tam.

Tento týden jsem zhlédla výstavu Czech press photo ve Staroměstské radnici, kam už chodím pravidelně, ale letos naposled jako student. ISIC mi totiž v prosinci končí a pak už budu oficiálně dospělý :(. Takže se snažím uhnat do konce prosince co nejvíc výstav. Taky doporučuji, pokud se zajímáte o současné dění ve světě /což by měl asi každý tbh/.

Letos jsem poprvé zažila atmosféru pražských vánočních trhů, konkrétně na Staromáku. Docela pěkné, až na tu tunu lidí. Ještě bych tam chtěla stihnout zajít jednou, nafotit pořádné vánoční futky!