Duben 2018


penpals series | your advertisement

21. dubna 2018 v 21:13 | caty. |  creating.
Hi there! My name is Linda. I speak Czech (obviously) and English. I am 21 years old and live in Czech republic, Europe.

pozdrav a základní představení

I'm introverted sensitive person, I love irony, sarcasm and inside jokes (maybe we will make some of our own too :D). I'm a bit shy. I live in my little world. That world consist of good books, lot of tv shows (my all time favorite is GOT, cause.. .who doesn't love GOT, duh) and movies, coffee, music and ocasionally concerts (mostly movie soundtracks, metal/rock, instrumental music), cosy cafés, cactuses and plants, art and stuff like that. I'm a cat person but I also like hedgehogs, foxes, dogs and pandas. I love to bake and cook, so I can send you homemade cookies yay!

pár hlavních rysů povahy, moje koníčky a malý výčet toho, co mám ráda. nepište tam toho moc, ať vám něco zbyde do dopisu! ;)

I absolutely adore the idea of exchanging letters and small care packages with someone from other part of the world. I also love the proccess of getting to know one another. There's no better feeling than finding a new letter/ postcard in your mailbox. Warning: I live for long letters with bunch of unrelevant information starting with how my day was and ending with why I love that particular song).

důvod, proč jsem se rozhodla pro penpalling a malé varování

Oh and I'm sorry but I'm not interested in identity questions and politics, so if you are looking for someone who will discuss these topics with you, I am not the right person for you.

na závěr můžete uvést, o čem si psát nechcete, abyste se vyhnuli nežádaným nabídkám

Can't wait to meet you! :)

life update viii.

12. dubna 2018 v 20:38 | caty. |  snippets from my life.
Asi nejpodstatnější novinkou je, že na konci března jsem začala chodit na novou brigádu. A to jako administrativní výpomoc v eshopu Marinnoud. Stala se taková náhoda, a to, že tam pracuje moje bývalá nadřízená z lékárny, takže už s ní mám zkušenost a vzala mě tam bez pohovoru. Asi proto, že věděla, že jsem dříč :D. Dělám tam, co je zrovna potřeba a vždycky to šíleně rychle uteče, akorát už dvakrát mi zavolali, že nemám chodit kvůli nedostatku práce, tak to je vcelku na nic. Snad se z toho nestane pravidlo. Obdržela jsem už jako pracovník slušnou dávku voňavkových vzorků, které se s přicházejícím létem budou dost hodit a navíc je to i pěkná věc na poslání v dopise. Doufám, že si mě tam chvilku nechají!

Letošní Velikonoce jsem oslavila homemade mazancem a beránkem, oboje jsem pekla prvně a bylo to výtečný! O to, abysme omládly, se postaral jako každý rok táta, takže nemusím mít obavy ze stárnutí (hlavně s blížícími se narozeninami).
Počasí venku se konečně umoudřilo a je krásný jaro! Těšila jsem se na tyhle ne příliš vysoký a ne příliš nízký teploty celou zimu, už kvetou i první stromy, takže jsem nadšená! Konečně jsem mohla odložit tu tlustou bundu a boty, co jsem nosila v kuse několik uplynulých měsíců.

Včera jsem se plácla přes kapsu a šla na tříhodinnový workshop kaligrafického minima. Pořádal to spolek Spoluženy a byla to jejich první akce tohoto typu. Vedla to příjemná kaligrafička Míla Prokůpková, která má více než 20 let zkušeností v tomto oboru. Nejprve jsme se seznámily s historií a poté se pustily do zkoušení psaní jednotlivých písmen nejprve tužkami a poté kaligrafickým perem. A přesvědčily jsme se o tom, že je to pěkně náročný. Domů jsme si veškeré materiály odnesly s sebou, takže můžu procvičovat i doma. Zároveň bylo připraveno i lahodné občerstvení jako například ovocný salát a domácí levandulová limonáda, bylo tedy o nás přímo královsky postaráno. Občas je prostě třeba do něčeho podobného investovat a příliš nad tím nepřemýšlet. Sebevzdělávání je důležitý, tak na to nezapomínejte!

march favorites.

2. dubna 2018 v 14:37 | caty. |  snippets from my life.
  • Růžový lak Glossfinity Max factor
Kdyby mi před pár lety někdo řekl, že budu mít v lásce růžový lak na nehty, tak se mu asi vysměju. Ale je to tak, tenhle má krásně sytou barvu a skvěle doplní outfit. Navíc jsem ho získala zadarmo na bazárku, takže o to více ho mám radši. Slibuje výdrž sedmi dnů, já bych mu dala tak pět, což je taky senza!